Doyasıya Yeseniz Bile Kilo Almayacağınız 15 Gıda Ürünü

Yaklaşan yaz mevsimi öncesi kilonuzu korumaya çabalıyor ama yaşadığınız açlık krizleriyle bir türlü baş edemiyor musunuz? Hem aç kalmayayım hem de kilo almayayım derdinde misiniz? Bu içerik, sizin için geliyor. Kilo alma riski olmadan gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz, lif zengini, düşük kalorili gıda ürünlerini sizler için bir araya getirdik. İşte o gıda ürünleri;

1# Patlamış Mısır Patlamış mısırı tereyağı ve şekersiz kızartırsanız (örneğin bir miktar tuzla), korkmadan yiyebilirsiniz. Bu şekilde patlatılan bir fincan mısır yalnızca 31 kcal içerir.

2# Kereviz Kerevizin % 95 sudur. Diüretik etki sayesinde kilo vermenizi sağlayan kereviz, vücudunuzdan toksinlerin atılmasına da yardımcı olu2# Kereviz Kerevizin % 95 sudur. Diüretik etki sayesinde kilo vermenizi sağlayan kereviz, vücudunuzdan toksinlerin atılmasına da yardımcı olu

3# Patlıcan Yağsız olarak pişirilen ızgara patlıcan yalnızca 24 kcal’dir. Vejetaryen şekilde pişirilen bir patlıcanı herhangi bir sınırlama olmadan tüketebilirsiniz.

4# Portakal, greyfurt ve mandalina Kilo vermek istiyorsanız çok miktarda meyve tüketmemeniz tavsiye edilmemekle birlikte narenciye bu konuda bir istisnadır. Lif ve C vitamini açısından zengin olan bu ürünler; sindirime, karaciğere ve cilt sağlığına katkıda bulunur.

6# Yosun Ülkemizde pek de yaygın olmayan yosun türevleri ihtiva ettikleri yüksek iyot oranı ile hormonlarınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. Hormon dengesi sağlıklı tiroidin en önemli göstergesidir.

7# Kabak Bir porsiyon kabak yaklaşık 42 kcal’dır. Vücuttaki tuz-su oranının dengelenmesine yardımcı olan kabak, boşaltım sisteminin sağlıklı şekilde görev yapmasına da yardımcı olur.

8# Salatalık Kilo vermek isteyenlerin bir numaralı silahı olan salatalık, şişkinliğin önüne geçmenize yardımcı olur. Yaza fit girmek istiyorsanız, salatalıktan yardım almayı unutmayın. 9# Pancar Yağ yakmaya, kas gelişimine ve şeker dengelenmesine yardımcı olan pancarın bir porsiyonu yalnızca 40 kcal’dır.

Anahtar Kelimeler: