Halep'te yaralı ve hastalar terhis edilmeyi bekliyor
Suriye'nin kuzeyinde, Beşşar Esed rejiminin ve destekçisi terörist grupların kuşatmasında olan Halep'in doğusunda onlarca hasta ve yaralı terhis edilmeyi bekliyor.

Anadolu Ajansı, saldırılar yüzünden hizmet dışı kalan sağlık merkezlerinden Kudüs sahra hastanesinin koridorlarını dolduran hasta ve yaralıları görüntüledi.

Hastalardan biri hayatını kaybetti

Kudüs sahra hastanesinin odalarında, koridorlarında yatan hasta ve yaralılar acılar içinde başlarına gelecekleri bekliyor. Hastanenin yaklaşık olarak her köşesinde bir hasta yatağı bulunuyor. Isınma imkanının olmadığı binada, hastalar kat kat battaniyelere sarınmış durumda.

Çare edilmedikleri için durumları gitgide kötüleşen hastalardan 26 yaşındaki Ahmed Halak bugün hayatını kaybetti.

Lübnan ve Irak Hizbullahı, Afganistanlı Fatimiyun Tugayı, Iraklı Nüceba Hareketi Tugayı ile Bakır Tugayı takriben 7 bin teröristle Halep’in doğusunda işgallerini sürdürüyor.

Anahtar Kelimeler:
halep haberler haber irak hasta
window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '{your-app-id}', cookie : true, xfbml : true, version : '{latest-api-version}' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));