Trump hakkında bir skandal bahis daha

ABD'de başkanlık seçimine bir aydan eksik bir vakit kala Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump'a yöneltilen cinsel taciz iddialarına bir yenisi eklendi.

California'da yaşamış Kristin Anderson adlı kadın, 1990'ların başında New York'ta yaşadığı sırada Trump ile bir gece kulübünde karşılaştığını ve Donald Trump'ın elle cinsel tacizine uğradığını söyledi.

Washington Post gazetesine konuşan 46 yaşındaki Anderson, o dönemde epeyce meşhur bir iş adamı olarak gazete ve dergilerde tepe belirten Trump'ın kendisini elle taciz ettiğini öne sürdü.

Kristin Anderson, 20'li yaşlarının başındayken yaşadığı olayda milyarder iş adamının Manhattan'daki bir gece kulübünde yanına oturduğunu ve kendisine "uygunsuz şekilde dokunduğunu" anlattı. Anderson, bunun üzerine Donald Trump'ın yanından çabucak ayrıldığını aktardı.

Anderson, "Niçin yaptığını bilmiyorum. Güya yapabildiğini ispatlarmış gibiydi. Aramızda hiç hitabe geçmemişti. Birbirimize dürüst düzgün bakmamıştık bile." dedi.

Trump'ın kadınlar hakkında edebe aykırı sözler söylediği 2005 yılına ait videonun ortaya çıkmasından daha sonra yaşadıklarını anlatmaya karar verdiğini belirten Kristin Anderson, başkan adayının sözlerini "iğrenç" olarak nitelendirdi.

Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Donald Trump hakkında son günlerde birbiri ardına cinsel taciz ve hamle iddiaları ortaya çıkıyor. AA