..

Hülya Avşar programında Esra Erol'la öyle bir muhabbet etti ki herkes hayrete düştü."Eşinle o çılgın anlarınız sürüyor mu hala?" sorusu karşısında zor anlar yaşadı.

Hülya Avşar'ın izdivaç programının sevilen sunucusu Esra Erol'a sorduğu bel altı sorular, Erol'a zor anlar yaşattı. Hülya Avşar'ın "Kütahya'dan nasıl çıktında, İstanbul'a geldin ve nasıl televizyona adım attın?" sorusuna "Ben inandığım işin arkasından daima giderim." cevabını verdi.

Hayatı ile ilgili özel açıklamalar yapan Esra Erol "Eğer ucunu bırakırsanız dengeyi kuramazsınız.Felaketle sonuçlanabilecek çirkinleşebilecek bir noktaya gelebilirsiniz. Ben reyting için bir şey yapmam." dedi.

Hülya Avşar'ın "Duygularınla hareket ediyorsun" yorumuna da ilginç yanıtlar veren Esra Erol, ayrıca eşi Ali Bey'e gördüğü gün aşık olduğunu söyledi, Onsuz bir hayatı, düşünemediğini ve aklının almadığını ifade etti. Hülya Avşar'ın bu haftaki konuğu, gündüz kuşağına ve evlilik programlarına damgasını vuran Esra Erol'du.Canlı yayında Hülya Avşar'ın sorduğu, Esra Erol'un özel hayatı ile ilgili birçok soru ise ünlü sunucuyu utandırdı.

Hülya Avşar: Evlilik hayatında fazla arkadaş kalmak ta iyi değil. Esra Erol: Nereden biliyorsun arkadaş olduğumuzu... Hülya Avşar: Anladım ben... Mutlaka bir arada bir de olsa... Oluyordur, bir şeyler...İlişkiniz bir arkadaşlık seviyesinde mi yoksa bir abi gibi mi?Esra Erol: Ne abisi ya... Hülya Avşar: Mesela bazı şeyler sizi tahrik ediyor mu?

12 mayıs 1982 tarihinde İstanbul Eyüp'de doğdu. Ailesinin 5 kızının ortancasıdır. Memleketi Sinop-Ayancık'tır. İlk-orta ve lise öğrenimini Kütahya'da tamamlamıştır. Kız lisesi Çini ve Seramik mezunudur. Üniversitesini Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi üzerinden bitirdi.

Maltepe Üniversitesi'nden diksiyon-spikerlik kursu alan Esra Erol sonrasında Marmara Üniversitesi Radyo-Televizyon bölümünde eğitim aldı. Kanal D'de "Turkuaz" adlı programı sunan Esra Erol bu program ardından Technology Channel'da Siemens Mobile Kuşak Sunuculığu yaptı.

Evlilik programı sunmaya Flash Tv 'de "Desti Izdivaç"adlı proğramla başlayan Esra Erol devamında sırasıyla "Esra Erol'la İzdivaç" , "Esra Erol`la Evlen benimle" adlı programları sundu. Ekran yıldızı olmasını sağlayan program ise "Esra Erol'la İzdivaç" programıdır. 2 Temmuz 2010 tarihinde Ali Özbir ile sunucusu olduğu programında, canlı yayında evlendi. 23 Temmuz 2011 tarihinde İdris Ali Özbir adında erkek çocuğu oldu. 2015 senesi ATV ekranında "Esra Erol'da" adlı programın sunuculuğunu yapmaya devam ediyor.

Filmleri : 2004 - Kalp Gözü (TV Dizisi) (Kanal 7) 2004 -Cennet Mahallesi (Hayat Kadını) (TV Dizisi) (Show TV) 2005 - Başkan (TV Filmi) 2005 - Tuzak (Banu) (TV Dizisi) 2009 - Kanal-İ-Zasyon (Konuk Oyuncu) (Film) 2010 - Kamerayla İzdivaç (Film) 2012 - Alemin Kıralı (Yılbaşı Özel, 56 Bölüm) (TV Dizisi)

Anahtar Kelimeler: