Eroğlu: Yeni anayasayı MHP'nin desteğiyle çıkaracağız
Gümüşhane'de konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 12+1 maddelik bir anayasa çalışmaları olduğunu ifade ederek, "Sayın Bahçeli doğrusu devletini seven bir kişi. MHP de destek verecek. Neticede bu mesele AK Parti’nin ya da bir kişinin değil, milletin meselesidir" diye konuştu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, Gümüşhane temasları dahilinde AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek partilerle bir araya geldi. Milletvekili Evren Pektaş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, AK Parti İl Başkanı Avukat Celalettin Köse ve parti yöneticilerinin bulunduğu salonda konuşan Bakan Eroğlu, hoş ahali diyarı Gümüşhane’ye her seçimde geldiğini hatırlattı.

yıllardan beri çalışıyorlardı

1 Kasım 2015 seçimlerinin Türk tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olduğuna vurgu yapan Bakan Eroğlu, “Türkiye’nin önünü kesmek için FETÖ haini, yıllarca bir alıştırma içerisindeydi. Bu Türkiye’nin engellemek isteyen, bu topraklarda bizi taksim etmek, bozmak, imha etmek isteyen düşman ülkelerinin bir planıymış. Bu haini yıllardan beri maşa olarak kullanmışlar. Sonuç Olarak bunlar bir takım ulus kurumlarına, askeriyeye, emniyet teşkilatına sızmışlar. Önce 17-25 Aralık’la hukuk darbe girişimi yerine getirmek istediler. Ama Allah fırsat vermedi. sonradan Cumhurbaşkanımızı seçtirmemek için gece gündüz çalıştılar. En son 15 Temmuz günü bütün alçak ve alçak yüzlerini ortaya çıkardılar. ABD’de deki bu sapık, alçak, yüzünde meymenet olmayan, ne olduğu belirli olmayan, kardinal mi, diğer bir şey mi hain insanları nasıl kandırmış? Nasıl kanarlar böyle bir haine? İnşallah artık kanacak insan yoktur diye düşünüyorum” diye konuştu.

12+1 maddelik tüzük çalışması

Türkiye’de siyasi istikrarın garantisinin AK Parti olduğuna değinen Bakan Eroğlu, “İnşallah tüzük değişikliğiyle ilgili araştırmalar devam ediyor. Türkiye’nin önü daha da açılacak. 12+1 maddelik tüzük çalışması da görüşülüyor. Sayın Bahçeli gerçekte devletini seven bir birey. MHP de yardım verecek. Sonuç Olarak bu mesele AK Parti’nin ya da bir kişinin değil, milletin meselesidir. Milletin meselesi olunca gerisi teferruattır. Siyasi partilerde gaye ülkeyi yeniden inşa etmek, daha ileriye taşımaktır” diye konuştu.

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '{your-app-id}', cookie : true, xfbml : true, version : '{latest-api-version}' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));