Gaziantep'te şiddetli patlama sesi
Gaziantep'te şiddetli bir patlama sesi duyuldu. Karataş mahallesinde saat 23.30 sıralarında meydana gelen olayla ilgili birincil yorumlama Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'den geldi. Şahin, twitter'dan "Doğrulanan bir data değil" açıklamasını yaptı. Gaziantep Valiliği ise gece geç saatlerde yaptığı açıklamada patlama sesinin harekata katılmış olan uçaklardan kaynaklanmış olabileceğini belirtti.

Sosyal meydada Gaziantep'ten gelen son dakika haberlerine tarafından Karataş ilçesi civarında şiddetli bir patlama sesi duyuldu. Patlama sonrası çok sayıda ambulans sesinin de duyulduğu, şehir genelinde hissedilen şiddetli patlama sonrası bir takım kullanıcılar çatışma sesleri de duyduklarını iddia etti.

Özel harekat tedbir aldı

Gaziantep merkez Karataş ile Alleben Göleti civarındapatlama sesi duyuldu. Patlama sesiyle ilgili ekipler çözümleme yapıyor. Alınan bilgiye takriben, merkez Karataş ile Alleben Göleti civarında patlama sesi duyuldu.Polis ve itfaiye ekipleri, patlama sesinin nereden kaynaklandığınailişkin çözümleme yapıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yaptığı açıklamada, "Şu lahza sosyal medyada dolaşan iddialarla ilgili teyit edilmiş herhangi bir veri değil. Ekiplerimiz büyük kasaba genelinde araştırmalarını sürdürüyor" dedi. giderken, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı çok sayıda ekibin kentin ayrı noktalarında arama tarama faaliyeti yaptığı, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin de kentin işlek noktalarında tedbir aldıkları görüldü.

Valilikten birincil tanımlama

Gaziantep Valiliği, gece saatlerinde kentte duyulan ve tedirginliğe neden olan patlama sesiyle ilgili yorumlama yaptı. Fırat Kalkanı Harekatı zarfında tayin yapan uçakların ses hızını aşmasından kaynaklanmış olabileceği değerlendirilen açıklamada şöyle denildi:
"İl genelinde duyulan patlama sesinden nedeniyle jandarma, emniyet, AFAD, itfaiyeye yapılan ihbarlar değerlendirilmiş, saat 00.25 itibariyle hastanelerimize ve diğer kurumlarımıza bildirilen ya da görevlilerimizce saptama edilen herhangi bir yaralanma, ölüm ve maddesel zarar bulunmamaktadır. Bu sesin Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında atama yapan uçaklarımızın ses hızını aşmasından kaynaklanmış alibeleceği değerlendirilmiş olup, gelişmelerden hem bilgi verilecektir." 

#Gaziantep'teki patlama iddiasıyla ilgili doğrulanmış herhangi bir data bulunmamakta. En dürüst izah etme ilgili resmi makamlarca yapılacak.

— Fatma Şahin (@FatmaSahin) 25 Kasım 2016

 

Ayrıntılar geliyor...

Anahtar Kelimeler:
haber son dakika! gaziantep merkezde
window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '{your-app-id}', cookie : true, xfbml : true, version : '{latest-api-version}' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));