Hakan Şükür'ün babasına konut hapsi
Sakarya'da süren FETÖ soruşturması zarfında tutuklanan Hakan Şükür'ün babası 74 yaşındaki Selmet Şükür ile Adil Öksüz'ün kayınvalidesi Hatice Şimşek sağlık sorunları nedeniyle ev hapsi kararıyla tahliye edildi.

Sakarya'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 16 Ağustos'ta tutuklanan Hakan Şükür'ün babası 74 yaşındaki Selmet Şükür ile 2 Eylül'de tutuklanan FETÖ'nun Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz'ün kayınvalidesi Hatice Şimşek'ın sağlık durumu sorunları olması ve sık sık tedavi için hastaneye kaldırılmaları nedeniyle tutuklulukları incelendi. Selmet Şükür ile Hatice Şimşek'ın yaşlarının ilerlemiş olması, sağlık durumlarıyla ilgili olarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yüksek tansiyon, ağır şeker hastası olmaları yönünde afiyet raporu vermesi üzerine Sakarya Sulh Cinayet Mahkemesi, ev hapsi ile terhis edilmeleri yönünde karar verdi.

Elektronik kelepçeyle peşine düşüp takip

Akşam saatlerinde alınan kararın ardındaki Selmet Şükür ve Hatice Şimşek'ın tahliye kararları Sakarya Cezaevi'ne gönderildi. Tahliye süresince Selmet Şükür'ün Adapazarı, Hatice Şimşek'ın ise Akyazı'daki evlerinde kalacakları ve elektronik kelepçe ile de durmadan peşine düşüp takip edilecekleri öğrenildi.

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '{your-app-id}', cookie : true, xfbml : true, version : '{latest-api-version}' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));