68 yaşında tansiyonunu yağlı badana sanatına olan sevgisiyle yendi

4 senedir düzenli olarak yağlı boya resim kursu derslerini takip ettiğini gösteren 68 yaşındaki kursiyer, “Ebru hocamızın samimiyeti ve enerjisiyle merak saldığım sanat ruhen beni daha iyi yaptı ve içgüdüsel olarak bana özgüven verdi. İyi bir usta almak, hocanın ilgisinden geçiyor.” dedi. Kendi fırçasıyla yaptığı resimleri ticari olarak değerlendirmediğini ve evine gelen misafirlere armağan ettiğini açıklayan Nebahat Keten, etrafındaki insanların tablolardaki el emeğini gördüklerinde hayran kaldıklarını söyledi. Kursa başladığı birincil zamanlar eşinin resim konusunda kendisine karşı çıktığına da değinen kursiyer, zaman içerisinde birbirinden güzel eserler ortaya koyunca onun da resimlere hayran kaldığını ve kendisine yardım olmaya başladığını belirtti.
Yağlı Badana Kursunda 37 kursiyerin eğitim gördüğünü ve sanatını konuşturduğunu bildiren yağlı badana fotoğraf öğretmeni Ebru Aracı da; “Kursiyerlerimi ruh hallerine göre yönlendiriyorum. Burada yapılan eserlerin hepsi, sahibinin iç dünyasındaki duygulardan fırça izleri taşıyor. Eline fırçayı aldığın vakit hayatla ilişkini kesiyorsun. Evde yemek yemek mi olacak bulaşık mı yıkanacak gibi fikirler hafızadan siliniyor. Çünkü badana ile birlikte resmin içerisinde yani tuval de oluyorsun” dedi. 

Anahtar Kelimeler:
window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '{your-app-id}', cookie : true, xfbml : true, version : '{latest-api-version}' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));