Büyük Kasaba Tiyatroları Buluşması sona erdi

‘3. Şehir Halkı Tiyatroları Buluşması’na, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Halkı Tiyatroları, Adana Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Halkı Tiyatrosu, Azerbaycan Bakü Belediye Şehir Tiyatrosu, K.K.T.C. Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, KKTC Beyarmudu Belediyesi Güney Mesarya Insanlar Tiyatrosu, Zonguldak Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Bartın Belediyesi Kent Tiyatrosu, Sarıyer Belediye Tiyatrosu, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Halkı Tiyatrosu, Alanya Belediye Tiyatrosu, Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Giresun Belediye Tiyatrosu, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları, Milas Belediyesi Şehir Halkı Tiyatrosu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu ekipleri katıldı.
Yoğun talepten dolayı koltuk sayısı eksik kaldığı için, salonlara sandalyeler yerleştirilmek suretiyle sanatseverlerin oyunları izlemesi sağlandı.
Etkinlikte, iki farklı salonda, toplam 20 gösterim ile Adanalılara tiyatro ziyafeti sunuldu. 13 gün boyunca, W. Shakespeare’den Aziz Nesin’e dek çok sayıda önemli oyun yazarının eseri sahnelendi. 11 bin izleyicinin salonları doldurduğu ‘3. Büyük Kasaba Tiyatroları Buluşması’ bütün sanatseverlere görsel bir şölen yaşattı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar ve Tiyatro Şube Müdürü İsmail Dikilitaş da, Kent Tiyatroları Buluşması’yla ilgili şunları söyledi:
"Bu sene şehir halkı tiyatroları buluşmasının üçüncüsünü yaptık. Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz ‘2. Şehir Tiyatroları Buluşması’ ile İstanbul’da ‘Yılın En iyi Tiyatro Hareketi’ ödülüne değer görülmüştük. Bu yıl da aylar süren bir çalışmanın arkasında ‘3. Büyük Kasaba Tiyatroları Buluşması’ ile 11 bin izleyiciye ulaşarak yakalanması güç bir rekora daha imza attık. Adanalı izleyicilerin koltuklarımızı abes bırakmaması beni çok mutlu etti. Bu büyük başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederim."
 

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '{your-app-id}', cookie : true, xfbml : true, version : '{latest-api-version}' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));