Sırça sanatının incelikleri bu festivalde

Odunpazarı Belediyesi tarafından Tarihi Kurşunlu Külliyesi’nde düzenlenen 4. Milletlerarası Cam Festivali 6’ncı gününü geride bıraktı. Eskişehirliler ilk gün olduğu gibi festivalin 6’ncı gününde de çalıştaylara yoğun ilgi gösterdi. Festivalin 6’ncı günü Amerikalı Sırça Sanatçısı ve Akademisyen Colin Webster ve İngiliz Cam Sanatçısı Steven Ciezki’nin Sıcak Cam Üfleme Çalıştayları ile devam etti. 3 saat baştan başa cama şekil veren Webster, bu süre içinde sırça sanatının inceliklerini kendisini izlemeye gelen vatandaşlarla paylaştı.

Saat 14.00’de Amerikalı Cam Sanatçısı ve Akademisyen Colin Webster, Kurşunlu Külliyesi Sıcak Cam Atölyesi’ndeki yerini İngiliz Cam Sanatçısı Steven Ciezki’ye devretti. Ciezki, saat 18.00’e dek sırça sanatının inceliklerini kendisini izlemeye gelen vatandaşlarla paylaştı. Bir camın oluşturulmasından işlenmesine ve şekillendirilmesine kadar süren tüm aşamalarını sergileyen Ciezki, izleyenlerden bütün anekdot aldı. Ciezki’ye çalıştay boyunca Japon Sırça Sanatçısı Nobuyuki Fujiwara takviye etti. 

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '{your-app-id}', cookie : true, xfbml : true, version : '{latest-api-version}' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));