Türk Hat Sanatı Kumbarıcı4 sergisi ile MÜSİAD EXPOda temsilcilik ediliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla dün kapılarını açan 16. MÜSİAD EXPO 700 şirkete konut sahipliği yapıyor. Yurt içi ve dışından binlerce meslek insanı ve yatırımcıyı yeni meslek birliği ve ortaklık fırsatlarıyla buluşturan ve 12 Kasım Cumartesi gününe kadar sürecek fuarda geleneksel sanatlar, Türkiye'nin ilk Türk İslam eserleri sanat galerisi Kumbarca4 ile temsil ediliyor. 5. Hall'de yer alan sergi, 33 eserden oluşuyor. Dünyaca ünlü Türk Usta İsmail Acar'ın da 5 eserinin yer aldığı sergi dış ülke bakanlarının da dahil olduğu öyle çok ziyaretçinin ilgi odağı oldu. Kumbaracı4'ün ortaklarından Erhan Geyik, duydukları ilgiden memnun olduklarını belirterek, geleneksel sanatların bölgemizin iki taraflı mirası olduğunu söyledi. Geyik, "Sergimizi, Kosovalı ve Makedonyalı bakanlar dahil almak üzere bir çok tanıdık olmayan ziyaret etti. Hepsinin görüşü geleneksel sanatlarımızın müşterek mirasımız ve değerlerimiz olduğuydu. Osmanlı'dan bu yandan hat sanatının merkezinin İstanbul olduğunu ve bunun halihazırda bugün üretilen eserlerle hala değişmediğini bir fazla İranlı, Arap, Endonezyalı gibi bambaşka milletlerdeki ziyaretçilerimizden dinlemek da gurur vericiydi. Ülkemizde yaşanan mucizevi gelişmelerle geleneksel sanatlara ilgi yeniden eski günlerine dönüyor. Buna bir nebze de olsa katkımız oluyorsa bizim için en büyük mutluluk" dedi.

Galerinin ortağı Ebubekir Mete ise "Kumbaracı4 Türk ve İslam eserleri sanat galerisi olarak bu sene 16. MÜSİAD EXPO Fuarı'na katıldık. 33 eserden oluşan sergimizle bu fuarda fazla renkli bir stant hazırladık. Hattat Mustafa Cemil Efe, Ahmet Bursalı ve sanatkâr İsmail Acar'ın fazla kaliteli görselliği olan eserleriyle MÜSİAD fuarına damga vurmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı. 

Anahtar Kelimeler:
haber haberler gündem dünya iha
window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '{your-app-id}', cookie : true, xfbml : true, version : '{latest-api-version}' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));