Vizyonda bu hafta

Bana Git De

Ali, var olma bunalımını vermek için İstanbul’dan Doğu’ya dürüst gezi yapmak isteyen fazla başarılı bir gitaristtir, Leyal ise ünlü almak için Doğu’dan kaçıp İstanbul’a gelmeyi hedefleyen genç ve güzel bir şarkıcıdır. Ali, kaçış ve arayışın iç içe olduğu bu yolculuğun bir durağında Leyal ile karşılaşır. Leyal, Ali’nin aksine İstanbul’a kaçmayı hedefleyen taşralı bir kızdır. Olağanüstü müzik yeteneğine sahiptir ve bu taşranın gölgesinde kaybolmaktan korkmaktadır. Ali’yi büyüledikten sonradan Leyal ortadan kaybolur. Ali’nin arayışlarına Leyal de eklenmiştir. Ali, Leyal’nın trajik hikayesini öğrendiğinde ise bu arayışları iyiden iyiye sarpa sarmaya başlayacaktır.

Yönetmenliğini ve sanaristliğini Handan Öztürk’ün yaptığı dram yapımının yapımcılığını da Öztürk üstleniyor. Filmin başrollerini ise Atiye, Tayanç Ayaydın, Seyyal Taner, Birsen Dürülü, Umut Oğuz, Rıza Sönmez, Kaan Yılmaz ve Kahtalı Hamido paylaşıyor.

Çakallarla Dans 4

Serinin sevilen karakterleri Muhasebeci Mal Varlığı, Kayınço Gökhan, Köfte Necmi ve Del Piero Hikmet hayat mücadelesi içinde hesaplı yetersizlikler sebebiyle benzer evde yaşamaya başlamıştır. Konut arkadaşlığı onlar için ahenk sağlanması zorlama bir şeydir. Günün birinde Berber Hüseyin abi kahramanlarımızın karşısına çılgın oysa cazip bir planla çıkar. Almanya’daki dayıoğlu ölüm ettiğinde vasiyet olarak da neyi göze çarpan ettiği süresiz bir harita bırakmıştır. Bunun bir hazine haritası olduğuna kanaat getiren kahramanlarımız tutundukları bu umut ışığının peşinden Edirne’ye yola koyulurlar...

Sevilen serinin baş kahramanları Şevket Çoruh, İlker Ayrık,Timur Acar ve Murat Akkoyunlu’yu baştan bir araya getiren filmin kadrosunda Didem Balçın, Hakan Alim, Derya Şensoy ve kadroya yeni katılan Hande Katipoğlu ve Tim Seyfi de yer alıyor. Yapımcılığını Sugarworkz & TAFF’ın yaptığı, senaryosunu Ali Tanrıverdi ve Murat Şeker’in yazdığı filmin yönetmen koltuğunda da Deliormanlı filmine imza atan Murat Şeker oturuyor.

Frantz

Adrien adındaki genç bir adam, II. Dünya Savaşı’nda şehit düşen Frantz’ın mezarını günde iki kez ziyaret edip çiçek bırakmaktadır. Bu şart Frantz’ın nişanlısı Anna ve ailesinin dikkatini çeker. Genç adamı evde ağırlayan ve Frantz ile yakın arkadaşlığını öğrenen Anna, Adrien ile ortak duygular paylaştığını ayrım eder. İki yaralı insan birbirinin acısını paylaşarak hafifletirken, Frantz’a dair bilinmeyen sırlar da gün yüzüne çıkacaktır. François Ozon’un yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği filmin başrolleri Paula Beer ve Pierre Niney.

Lanetli Ev

7 aylık gebe olan Jennifer Branagan yıllar sonra Kansas’a geri döner. Doğduğu yere dönmesinin sebebi ise yaşadığı umulmayan bir psikolojik çöküştür. Anne olmanın getirdiği nefret, annesi Meredith’in baskıcı tavrı, kocası Luke’la yaşadığı gergin ilişki ve taşınma stresi Jennifer’ı bir hayli zorlamaktadır. Jennifer hayatının kontrolünü kazanmaya çalışırken bu kez daha büyük bir sorun karşısına çıkar. Kiraladıkları evde ilginç olaylar olmaktadır. Jennifer evin hayaletli olduğundan korkmaya başlar. Fikirlerine destek bulamayan Jennifer kendi us sağlığını korumaya çalışırken, bir yanlamasına da eve musallat olan bir varlık varsa bunun ne olduğunu çözmek zorunda kalacaktır...

Psikolojik gerilim-nefret filminin yönetmenliğini Aaron Keeling ve Austin Keeling üstleniyor. Filmin başrollerini ise Emily Goss, Taylor Bottles, Cathy Barnett ve Jim Korinke üstleniyor. Filmin senaryosunda da yönetmenlerinkiyle birlikte Natalie Jones imzası var.

Pastoral Amerika

Dıştan mükemmel görünen bir aileye odaklanan üretim vaktiyle okulun yıldız atleti, şimdi ise başarılı bir işadamı olan Seymour “Swede” Levov ve ailesini ağır ağır keşfetmemizi sağlıyor. Eski güzellik kraliçesi olan karısı ve ergenlik çağındaki kızıyla mutlu bir hayat süren Levov’un mutluluğu bir gün kızının ortadan kaybolmasıyla bozuluyor. Kızının kaba bir siyasi terör eylemi gerçekleştirmekle suçlandığını öğrenen baba ne olursa olsun kızını bulmaya karar veriyor. Oysa bu arayış sürecinde keşfettikleri hayatını derinden sarsıyor...

Meşhur oyuncu Ewan McGregor’ın ilk yönetmenlik denemesi olan Pastoral Amerika filmi Phillip Roth’un Pulitzer ödüllü romanını temel alıyor. Senaryosu John Romano tarafından yazılan filmin oyuncu kadrosunda ise McGregor’un yanı sıra Jennifer Connelly, Dakota Fanning, David Strathairn, Peter Riegert, Uzo Aduba ve Valorie Curry yer alıyor.

Savaş Vadisi

İkinci Dünya Savaşı esnasında Amerikan Ordusu’ndan Medic Desmond T. Doss, Okinawa Savaşı’nda atama yaparken insanları öldürmeyi reddeder ve Amerikan tarihinin birincil Onur Madalyası’na bedel görülen vicdani retçisi olur. Film, bu tek bir kurşun sıkmadan 75’e yakın kişiyi kurtaran kahramanın hikayesini ele alıyor.

Artist oyuncu ve yönetmen Mel Gibson’ın on yıl aradan daha sonra çektiği savaş filminin oyuncu kadrosunda Andrew Garfield, Vince Vaughn, Sam Worthington, Hugo Weaving, Luke Bracey, Teresa Palmer ve Rachel Griffiths gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosun ise Andrew Knight ve Robert Schenkkan’a ait.

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '{your-app-id}', cookie : true, xfbml : true, version : '{latest-api-version}' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));