Son dakika Volkan Konak’a silahlı saldırı

İstanbul Ataşehir'de bir barda sahne alan ünlü şarkıcı Volkan Konak'a , "Sen vatan hainisin" diyen bir kişinin ateş açtığı iddia edildi. Saldırganın silahından ateşlediği kurşun barın tavanına isabet ederken ateş açan kişi korumalar tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. Olayla ilgili açıklama yapan Konak, "Olayın benimle alakası yok" dedi.Volkan Konak’ın İstanbul Ataşehir’de sahneye çıktığı barın önüne gelen iki kişiden biri, sanatçı aleyhinde hakaretlerde bulunduktan sonra elindeki pompalı tüfekle havaya ateş açtı. Olaydan sonra müşteri olduğunu belirten bir kişi saldırganlardan birini ayağından vururken, diğerine de darp etti. Kısa sürede olay yerine gelen polis, mekanı basan iki saldırganı hastaneye kaldırırken, müşteri olduğunu belirten kişiyi ise gözaltına aldı.

Olay saat 23.00 sıralarında Ataşehir’de  sanatçı Volkan Konak’ın aynı zamanda 50’inci yaş gününü kutladığı barın önünde meydana geldi. İddiaya göre sanatçı Konak, sahnede şarkı söylediği sırada barın önüne otomobille gelen iki kişiden biri elinde pompalı tüfekle araçtan indi. Mekanın sahiplerinin akrabası olduğu öne sürülen İ.Ç. adındaki şüpheli iddiaya göre Volkan Konak’a hakaretler yağdırdıktan sonra “Vatan hainini, Volkan Konak’ı sahneye niye çıkardınız” diyerek havaya ateş açtı. Kısa süreli yaşanan paniğin ardından saldırganlar ile barın korumaları arasında arbede yaşandı. Bu sırada müşteri olduğunu belirten M.Y., kaçmaya çalışan saldırganlara müdahale etti. Çıkan arbede sırasında mekanı basmaya gelen saldırganlardan Ş.D. bu kişi tarafından tabanca ile ayağından vurulurken, İ.Ç. ise  darp edildi.

OLAYLAR GÜVENLİK KAMERASINDA 

Kısa sürede olay yerine gelen polis, M.Y’yi gözaltına alırken, saldırganlardan ayağından yaralanan Ş.D. ile darp edilen İ.Ç.’ya tedavileri yapılmak üzere hastaneye götürdü. Mekan önünde yaşanan olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Anahtar Kelimeler: