Bahçeli: Binaların kundaklanmasını içten ve akılcı göremeyiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milli birliğimizi düşürmek için büyük bir oyun sahneleniyor. Birbirimize düşmemiz planlanıp provoke ediliyor. Hainler sokakların karışmasını istiyor. Provokasyonların çekici davetine işlenmiş diyemeyiz. Binaların kundaklanmasını dürüst ve akılcı göremeyiz" dedi.


MHP Genel Başkanı Bahçeli, son dönemde büyüyen terör olaylarıyla ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Terör örgütlerinin aralarında kurduğu ittifakla Türkiye'ye meydan okuduğunu belirten MHP lideri Bahçeli, şu mesajları paylaştı: "Türkiye bir yanda 15 Temmuz ve sonrası şiddeti büyüyen terörle mücadele ederken öteki yanda istek ve hayallerini diri tutmaya çalışıyor. Terör devasa bir milletin ocağına ateş düşürüyor. Kalkmak, doğrulmak istiyoruz; ne var fakat her seferinde yeni bir ateşle yanıyoruz. Son bir hafta içinde önce Beşiktaş, arkasından Kayseri derken, 58 şehidimizin acısıyla kavrulduk. Haberdar mısınız, aralıksız can veriyoruz. Terör örgütleri arasında kurduğu zalim ittifakla Türkiye’ye meydan okuyor. FETÖ’nün bıraktığı yerden PKK, PYD ve diğerleri devam ediyor. Milli mukavemetimizi kırmak, ulusal birliğimizi düşürmek için büyük bir oyun sahneleniyor. Birbirimize düşmemiz planlanıp provoke ediliyor. derhal muhtaç olduğumuz şey, merhum Cemil Meriç’in ifadesiyle söyleyecek olursam; ölçüdür, dengedir, soğukkanlılıktır. Gerisi maceradır. Ne kadar haklı olsak da, ne değin dayanılmaz saldırılara maruz kalsak da, sağduyumuzu kaybetmeyeceğiz, üstelik oraya buraya savrulmayacağız"

"HAİNLER SOKAKLARIN KARIŞMASINI İSTİYOR, OYUNA GELEMEYİZ"


Sokakların karışmasını isteyenlerin olduğunu ve bu yolla oynanan oyuna gelinmemesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, "Hainler sokakların karışmasını istiyor. Dağda yapamadıklarını şehirlerde görmeyi umuyor. Oyuna gelemeyiz, oyunculara kanamayız. Bir vatanımız, bir istikbalimiz var. Geçmişte daha korkunç kapan ve tahrikleri bertaraf etmiş bir milletin az önce yazılmamış destanları var. Çarşı iznine çıkmış savunmasız evlatlarımıza kast etmiş ürkek ve alçakların Türkiye’yi karıştırmasına müsaade etmeyiz, etmeyeceğiz. Onlar fistan giyip sıkıyı görür görmez kaçıyorlardı. Onlar insanlık tarihinin yüz karaları, onlar yaratılmışların en aşağısıdır. Ve onlar katildir. Türkiye’nin gündemini katiller belirleyemez" dedi.

"BİNALARIN KUNDAKLANMASINI IÇTEN VE MANTIKLI GÖREMEYİZ"


'Provokasyonların çekici davetine hazır diyemeyiz' diyen Bahçeli, mesajlarına şöyle devam etti: "Hassasiyetlerimizi kaşıyarak ülkemizi iç curcuna ve çatışma ortamına sürüklemeyi başaramazlar. Devlet güçlüdür, ihanetin hakkından gelecektir. Zira diğer tedavi yoktur. Bize düşen omuz tahsis etmek, dua etmek, mücadeleyi kolaylaştırmaktır. İçimiz yansa da, provokasyonların cazip davetine hazır diyemeyiz. Binaların kundaklanmasını doğru ve mantıklı göremeyiz. Hainlerin amacı milli aklı karıştırmak, toplumsal düzeni baltalamak, herkesin kendine tarafından kurguladığı yargı arayışını hızlandırmaktır. Tedirginlik ve değişkenlik kendi içinde yeni cevaplar üretecek, yeni arayışlara kapı açacaktır. Ve bu demokratik sınırlarda olacaktır"

"KÜRT KÖKENLİ KARDEŞLERİM EN KESİF TEPKİYİ MUTLAKA GÖSTERECEKLERDİR"


Milletin birliğine sahip çıkacağını gösteren MHP lideri Bahçeli, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Kürt kökenli kardeşlerim de terörün cereme ve cefasını çekmişlerdir. Bombacı canavarlara en kesif tepkiyi mutlaka göstereceklerdir. Türk-Kürt arasına nifak sokarak kanlı boğuşmaya çekmek hiçbir şerefsizin ulaşamayacağı kör bir gayedir. Ahali birliğine sahip çıkacaktır. Terör zulümdür ve cefa karşısında tarafsız kalmak günaha, dökülen kanlara, ihanete ortak olmaktır. Halk zulme rıza göstermeyecektir. Türk tarihi aynı zamanda kardeşliğin, kaynaşmanın ve kucaklaşmanın tarihidir. Bu tarihi tersine döndürmek iblis uşaklarına nasip olmayacaktır. Milletim üzülmesin, hüzünlenmesin, vesvese ve nefret taşımasın, karamsarlığa düşmesin. Hiçbir çıldırmış istiklalimizi söndüremeyecektir. Her nefes alışımızda içimiz vatan aşkıyla dolarken, yediği içtiği haram zıkkım olan zillet ve rezaletin kölelerine birlikte engel olacağız. Bilesiniz ama, Allah bizimledir, çünkü Allah doğrunun, dürüst olanın, mazlum gönüllerin yanındadır, yarım kalan ümitlerin yegane yardımcısıdır. Büyük Türk düşünürü Yusuf Has Hacip’in şu sözleri hepimizin rehberidir: 'Onurla insan düşmanı dağıtır, düşmandan önce onursuz kaçar'"

DHA

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '{your-app-id}', cookie : true, xfbml : true, version : '{latest-api-version}' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));