Galatasaray'ın kaptanları onu istedi! Jan Olde Riekerink...

Geçtiğimiz sezonu Türkiye Kupası'nı kazanarak kapatan Galatasaray'da teknik direktör seçimi konusunda yoğun bir trafik yaşanmıştı.

Fransız, Alman ve İngiliz adaylardan daha sonra ise tekrar takım Jan Olde Riekerink'e emanet edilmişti. Galatasaray yönetiminin, bu kararı vermesinde takımdaki 3 önemli ismin başrol oynadığı ortaya çıktı.

Kupa sonrasında buluşma

Galatasaray Kaptanı Selçuk, Hollandalı yıldız Sneijder ve deneyimli kaleci Muslera, kupa finalinin ardından bir görüşme yapıp, takımın Riekerink'le büyük bir ivme kazandığını, yeni sezonda da Hollandalı'yla devam etmenin herkesin menfaatine olacağı konusunda fikirbirliğine vardı. Üçlü arkasında yöneticilerle birebir görüşme istek etti ve bu görüşlerini başkan Dursun Özbek'le de paylaştı. 3 yıldız isim Özbek'i şu sözlerle ikna etti:

'Büyük başarılar kazanırız'

"Riekerink ilk olarak iyi bir insan. Takımdaki herkesle yani bizlerle ilişkileri mükemmel. Şunu da belirtmemiz gerekir oysa, kendisi futbol bilgisi olarak da üst düzey bir antrenör. Biz onun gelişinden daha sonra daha tertipli oynamaya başladık. Ekip oturmaya başladı. Riekerink kalırsa daha da ileriye gideriz. Zaten kupayı kazandık. Bunda Riekerink'in de kuşkusuz payı var. Diğer ekip arkadaşlarımızın da bizim gibi düşündüğünü söyleyebiliriz. Biz onun kalmasından yanayız. Yeni sezonda birbirini daha iyi tanıyan bir ekip ve ekip olarak büyük başarılara imza atacağımızı düşünüyoruz..."

Özbek aramaktan vazgeçti

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, 3 yıldız futbolcunun bu sözlerinden sonra yönetimle bir araya geldiği ve yeni hoca aramaktan vazgeçerek Riekerink'le devam kararı aldığı ortaya çıktı.