Hikmet Karaman'dan teröre tepki
Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında Gaziantepspor'u deplasmanda 2-1'le geçen Çaykur Rizespor'da teknik direktör Hikmet Karaman, terörden yakındı.

Kazanmış olmalarına rağmen son dönemlerde yaşanan terör olayları sebebiyle sevinemediğini ifade eden Karaman, Gaziantep ile Halep arasında 80 kilometrelik mesafe olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Halep'te patlama oldu falan deniyor fakat halk tabanca sesi duysa 'burada bir patlama mı oldu acaba' diyor. O yüzden Gazianteplilere önce şunu bildirmek istiyorum; bu takımı iyi destekleyin. Yerli ve tanıdık olmayan oyuncular var, bunlar hangi şartlar aşağı maça çıkıyorlar, bunları düşünmek gerekli. Bakın biz de Rize'de şehit verdik. Tüm Rize'nin başı sağ olsun. Futbol bu, kazanırsın veya kaybedersin. Nihayetinde telafisi olan bir şey. Biz haftalardır iyi oynayan bir ekiptik lakin skora yansıtamadık. Bugün bu sahada futbol oynanmaz. O yüzden Gaziantepli büyüklere bunu duyurmak istiyorum. Doldur boşalt yap, gol olursa olur, olmazsa yapacak bir şey yok. Bu saha başta Gaziantepspor açısından dezavantaj."

Türkiye'nin bir an önce huzura kavuşmasını temenni eden Karaman, şunları kaydetti:

"Gaziantepliler, çoğu şeyi bizden daha fazla hissediyor. Çünkü sınıra fazla yakın. Gelen gidenlerden nedeniyle insanların huzursuz olması gayet doğal. Bu işi çözmek gerekiyor. Yarın öbür gün diğer şeyler olduğu süre, futbol konuşamayız. Bu ülkenin bir vatandaşı olarak, bir şeyler yapmalıyız. Bir insan üzerine bomba koyup kendini patlatabilir mi? Anlaşma, masada oturup problemleri çözmek gerekiyor. Benim ülkeme, büyüklerime çağrım bu. Biz de birey olarak katkımız ne olacaksa yapmaya hazırız."

Hikmet Karaman, "Yemek yerken Halep'in durumunu görür görmez hiçbir şey yapasın kalmıyor, futbol düşünemiyorsun. Futbolu fırsat bilip, bu sıkıntıyı söz etmek istedim. Gaziantepspor taraftarına çağrım; yaşam bitmiş değil. Bugün biz de kaybedebilirdik, önemli olan bu takıma sahip çıkmak." diyerek sözlerini tamamladı.

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '{your-app-id}', cookie : true, xfbml : true, version : '{latest-api-version}' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));