Lyon, Galatasaray'ın genç yıldızı Lionel Carole'a talip oldu!

Galatasaray'ın geçtiğimiz sezon başında Fransa 2.Lig takımlarından Troyes'ten 1.5 milyon euro (5 milyon TL) bedelle transfer ettiği Lionel Carole'a önemli bir talip var.

Galatasaray'ın 1.5 milyon euroya kadrosuna kattığı futbolcunun Fransa Lig 1 ekiplerinden Lyon tarafından uzun süredir izlendiği öğrenildi. Fransa Ligi'nde zirveye oynamak için kadroda manâlı değişimler yapmaya hazırlanan köklü kulübün Lionel Carole'a Troyes'te oynarken de ilgi gösterdiği ama o dönemde transferi gerçekleştirmediği ifade edildi.

Lionel Carole'un Galatasaray'daki yükselişini takip eden Fransız kulübü Lyon'un oyuncunun maliyetiyle ilgili olarak menajerlerinden data aldığı aktarıldı. Galatasaray'ın 1.5 milyon euroya kadrosuna kattığı futbolcusu için 6 milyon euro (20 milyon TL) fiyat belirlediği öğrenilirken iki kulübün devre aralarında bir röportaj gerçekleştirebileceği belirtildi.

Galatasaray'ın Lionel Carole'u satmak istemediği bilinirken oyuncu için önemli bir teklifin gelmesi halinde ne yanıt verileceği çoktan merak konusu oldu.