Şenol Güneş'ten Aboubakar'a özel hoca

Vincent Aboubakar… Mario Gomez'in gidişinin gerisinde büyük umutlarla kiralık olarak alınan Kamerunlu oyuncu, şu asıl değin beklenen performansı sergileyemedi.

268 dakika Siyah-Beyazlı formayı giyen Aboubakar, henüz gol sevinci yaşayamadı. Çaykur Rizespor maçında kaçırdığı üç net fırsatının ardındaki da eleştiri oklarının hedefi oldu. Bunun üstüne Başkan Fikret Orman ve ekibi, 24 yaşındaki oyuncunun katkı maddesi sağlaması için Teknik Direktör Şenol Güneş'le bir araya geldi. Yapılan görüşmede Aboubakar'ın dil sorunu çektiği fikrinde birleşildi. Takımda Fransızca konuşan ne oyuncu ne de öğretmen var. Bu yüzden de Kamerunlu oyuncu için öğretmen alınmasına karar verildi.

ORMAN'DAN ILK SİNYAL GELMİŞTİ!..

Başkan Fikret Orman, "Bizim takımımızdaki çocuklar İngilizce, Almanca, Portekizce ve İspanyolca lisanlarına baskın ve o şekilde iletişim kuruyorlar ama Aboubakar Fransızca konuşuyor. O yüzden biraz yalnız kalıyor. Onun o tarafını destekleyeceğiz" sözleriyle öğretmen sinyalini verdi. Siyah-Beyazlılar, aradığı hocayı ise Antalya'da buldu. Antalyaspor Teknik Direktörü Jose Morais ayrılışının arkasından Erol Malkoç da nafile çıktı. Teknik Direktör Şenol Güneş de fazla ileri seviyede Fransızcası olan 41 yaşındaki antrenöre onay verdi. Yapılan görüşmelerin ardındaki da büyük oranda anlaşma sağlandı.

AFRİKA KITASINDA DA ÖDEV YAPTI

Güney Kore, Suudi Arabistan, Fas gibi ülkelerde çalışan Erol Malkoç, geçtiğimiz sezon Antalyaspor'da göreve başlamıştı. Şenol Güneş'in ekibine dahil olacak olan 41 yaşındaki antrenör, Vincent Aboubakar'la yakında ilgilenecek. Malkoç, Güneş'in istediklerini harfiyen Kamerunlu forvete anlatacak. Bu sayede 24 yaşındaki oyuncunun performansının yukarıya çıkarılacak.

BEŞİKTAŞ'TAN ABOUBAKAR KLİBİ - İZLE