Trabzonspor'a bir yıldız daha: Jody Lukoki

Trabzonspor transfere doymuyor.

Bero, Durica, Sheydaev ve İbanez'in arkasından Trabzonspor'un imza attırdığı son isim sol kanat oyuncusu Fabian Castillo olmuştu. Yönetim, Kolombiyalı'nın işini bitirdikten daha sonra gözünü listedeki diğer isimlere çevirdi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın talebi doğrultusunda sağ kanada da yardım gerçekleştirmek isteyen Trabzonspor yönetimi, oyuncu izleme komitesinin raporuyla Jody Lukoki için harekete geçti.

3 maçta 3 golü var

Ajax altyapısından yetişen 23 yaşındaki Jody Lukoki, Bulgaristan'ın Ludogorets takımında forma giyiyor. Bu sezona harikulade bir açılış yapan Lukoki, Şampiyonlar Ligi ön eleme turlarında oynadığı 3 maçta 3 gol atıp, 1 de asist yaptı.

Başarılı futbolcu Jody Lukoki, geçtiğimiz sezon teknik direktör Dermendzhiev ile ara sıra sıkıntılar yaşadığı için kulübünden terketmek istiyor. Bu sezon daha artı forma giyse de daha büyük bir takıma gitme isteği değişmedi.

Yetişmek çok baskı!

Trabzonspor'un Bulgar ekibiyle Jody Lukoki için pazarlıklara başladığı öğrenildi. Ludogorets'in geçtiğimiz sezon 1 milyon Euro'ya aldığı 23 yaşındaki Jody Lukoki için 2 milyon Euro istediği belirtildi. Idare bu rakamı 1.5 milyon Euro'ya çekmeye çalışıyor.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde doğan Jody Lukoki, Hollanda Ulusal Takımı'nın daha aşağı yaş kategorilerinde tahsis yaptıktan sonradan milli takım tercihini anavatanından yanlamasına kullandı. Yıldız futbolcu Jody Lukoki, sağ kanadın yanı sıra solda da görev yapabiliyor. Rakipleri, son derece çabuk olan Kongolu futbolcunun hızına yetişmekte zorlanıyor.

Başarılı oyuncu Jody Lukoki, sağ kanatta çizgiye yakın oynamak yerine, daha çok suç oluşturan sahasına bindirme yapmayı seviyor.