Trabzonspor'dan 6 aylık kiraya 2 milyon dolar

Trabzonspor'un yeni transferi Fabian Castillo ile garip bir sözleşme yaptı.

ABD'nin önde gelen yayın organlarından Sports Illustrated'ın özel haberine tarafından, Trabzonspor, Fabian Castillo'yu ilk kez kiralık olarak kadrosuna katıyor. Buna tarafından Trabzonspor, Dallas'a altı aylığına 2 milyon dolar (6 milyon TL) ödeyecek.

Fabian Castillo'yu bonservisiyle edinmek istemesi durumunda Trabzonspor, bir 2 milyon doları daha Amerikan ekibinin hesabına yatıracak.

Trabzonspor'un Fabian Castillo'yu kalıcı olarak kadrosuna katmak için bu satın alma bedelini, ocak ayına kadar ödemesi gerekecek.

Kendi ikna etti

Dallas Kulübü, MLS kuralları gereği bonservis bedelinin yalnızca üçte ikisine sahip olabilecek, üçte birlik kısım ise lig yönetiminin hesabına geçecek.

Kolombiya Ulusal Takımı forması da giyen 24 yaşındaki oyuncuya da yanına varılmaz pahada bir layık ödenmeyecek. Takvim kazancı Dallas'ta 170 bin 750 dolar (520.000 TL) olan futbolcu için de Trabzonspor, akılcı bir ödenti verecek.

Trabzonspor'dan gelen teklifin ardından Dallas Yönetimi'ni ikna eden ismin de oyuncunun kendisi olduğu belirlendi. Futbol hayatını Avrupa'da sürdürmeyi fazla isteyen Fabian Castillo'nun, bu transferin gerçekleşmesi yönünde ısrarcı olduğu ortaya çıktıAnahtar Kelimeler:
trabzonspor dünya 039 döviz borsa