Ümit Özat'dan Advocaat ve F.Bahçe sözleri

Fenerbahçe'nin eski futbolcularından, yaşantısını teknik direktörlük yaparak sürdüren ve Pereira'nın arkasından ismi Sarı-lacivertli takımla anılan Ümit Özat, konuyla ilgili konuştu.

A Spor'da canlı yayına bağlanan Özat; "Bir gün olacak. Bugün olmazsa diğer gün Fenerbahçe'nin teknik direktörü olacağım. Hayalim Fenerbahçe. Hayırlısı ne zaman ise o süre olsun. İsmi olan bir adamı getirdiler. Dürüst mu yaptılar? Doğru yaptılar. Şu şartlarda bir Türk teknik adamı getirseler, bir soru işareti olacaktı insanların kafasında. Avrupa tecrübesi olan bir ad geldi, umarım başarılı olur. Cümbür Cemaat orada atama aldı, çoğu insan da tayin edinmek için çalışacak. Karalar bağlayacak halimiz değil, çalışacağız ve fazla daha iyi olacağız. Orası defalarca benim kulübüm. Oranın benim kulübüm olması için illa orada ödev almama da gerek yok." dedi.

Advocaat'ın yardımcısı olur mu?

Fenerbahçe'de Advocaat'ın yardımcısı olup olmayacağı sorulan Özat, "Hiç olmayan bir şeyin üstüne konuşmanın anlamı yok. Böyle konuşunca sanki mesaj veriyormuş gibi oluyor" cevabını verdi.